Historia

MARTPOL jest firmą prywatną, która działalność rozpoczęła 18 lutego 1994r. w Szprotawie. Firma powstała od podstaw i w tej chwili jest jednym z wiodących producentów kołder, poduszek i wyrobów pikowanych w naszym kraju. Od momentu założenia firmy zdobyła ona bardzo duże doświadczenie w zakresie produkcji, organizacji oraz, co najważniejsze poznała doskonale potrzeby klienta. Wyroby produkowane w firmie równolegle z rozwojem rynku zmieniały się w zależności od jego potrzeb.  Wiele naszych produktów eksportujemy do krajów Unii Europejskiej.

Firma specjalizuje się w produkcji poduszek, kołder i innych wyrobów pikowanych oraz poduszek przeznaczonych na różnego rodzaju meble m.in. ogrodowe. W produkcji naszych wyrobów stosujemy najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i wprowadzamy coraz to nowsze linie produktów. W ostatnim czasie wprowadziliśmy linie wyrobów medycznych oraz linie wyrobów z dzianin wełnianych. Śledzimy i analizujemy potrzeby rynku i inwestując w nowe technologie staramy sie sprostać jego potrzebom.

W 2011r. firma w swoim drugim zakładzie w Żaganiu uruchomiła produkcję dzianin futerkowych z wełny owczej, syntetycznych i obuwniczych. Park maszynowy, który został zakupiony pozwala na zaspokojenie wszelkich potrzeb klienta. Wykonujemy dzianiny z połączeniem takich technologi produkcyjnych jak: tworzenie zaplotów, drapanie i tumblerowanie.

Firma MARTPOL chcąc poszerzyć asortyment swoich produktów pod koniec 2015r. w Żaganiu uruchomiła linię do produkcji termozgrzewalnych włóknin wysokopuszystych, które mają zastosowanie w przemyśle meblarskim i tekstylnym. Zgodnie ze strategią rozwoju firmy, w czerwcu 2017r. uruchomiony został drugi zakład produkcyjny włóknin, w nowej lokalizacji, w Niegosławicach.

Aby zaspokoić rosnące potrzeby rynku oraz sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów Firma rozszerzyła działalność w zakresie produkcji włóknin, o produkty spełniające najwyższe standardy jakościowe.

Najnowocześniejszy park maszynowy, wykwalifikowany personel oraz własna flota transportowa gwarantują dostawy produktów, do szerokiego grona klientów tak w kraju jak i za granicą.