Dzianina futerkowa

Wiosną 2011r. firma MARTPOL rozpoczęła produkcję dzianin futerkowych. Nasze wyroby produkowane są z włókien naturalnych ( wełna owcza różnych jakości czy np. wełna wielbłądzia) oraz syntetycznych, łącznie z dzianinami odzieżowymi, o różnych gęstościach i wysokościach włosa. Firma oferuje Państwu szeroką gamę produktów i usług przy utrzymaniu korzystnych cen.

Oferujemy dzianinę o gramaturze od 300g/m2 do 520 g/m2, wysokości strzyżenia do 22mm w rozmaitym wzornictwie i szerokości do 225 cm – co niewątpliwie jest naszym atutem. Proponujemy dzianiny jednobarwne i żakardowe w układzie 2 lub 3 lub wiecej kolorów. Produkujemy dzianiny futerkowe tumblerowane, drapane oraz tumblerowano-drapane, a także dzianiny, w których stosujemy przeploty.

Ze względu na stosowany przez nas ekologiczny proces przerobu wełny oraz zastosowanie wysokich standardów kontrolnych na każdym etapie procesu przerobu, nasza wełna zachowuje wszystkie swoje drogocenne, naturalne atrybuty.

Do produkcji naszych wyrobów wykorzystujemy 100% owczej wełny importowanej przez nas z różnych regionów świata.

Nasz nowoczesny park maszynowy pozwala na uzyskanie doskonałego produktu. Obserwujemy rynek i dokładamy wszelkich starań aby nasze usługi i produkty były na bardzo wysokim poziomie. Nieustannie pracujemy nad ulepszeniem produktów. Posiadamy bardzo szeroki zakres wzorów oraz kolorów do produkcji dzianin.

Nasze wyroby kierowane są do klientów na rynku krajowym jak i zagranicznym. Przy większych zamówieniach istnieje możliwość realizacji zamówienia dostosowanych pod indywidualne potrzeby klienta.

Czy wiesz, że . . . ?

Runo owcze jest znakomitym biologicznym termoizolatorem, doskonale grzeje zimą natomiast latem utrzymuje chłód. Zawdzięczamy to naturalnie oddychającym włóknom wełny, właściwość ta pozwala w trakcie snu utrzymać komfortową temperaturę dla naszego organizmu w ciągu całego roku. Ze względu na naturalną budowę wełny czyli szereg bezpośrednio nachodzących na siebie łusek wełna jest odporna na zabrudzenia, jej struktura nie pozwala na wniknięcie kurzu i roztoczom do głębszych warstw wełny. Zabrudzenia osadzone na górnej warstwie włókna można łatwo usunąć poprzez szczotkowanie włókna. Dodatkowo wełna jest antyalergiczna, jej włókna pokryte są lanolinączyli naturalnym woskiem zwierzęcym stosowanym od niepamiętnych czasów w preparatach kosmetycznych i leczniczych. Ponadto wełna jest przyjazna środowisku, ulega procesom biodegradacji i nie przyczynia się do globalnego zanieczyszczenia natury.