Strona główna  /   WARTO WIEDZIEĆ

Słowniczek


Kołdra DUO składa się z dwóch połączonych ze sobą na stałe kołder, w wyniku czego powstaje szczelina powietrzna, która zapewnia idealne właściwości izolacyjne.

Kołdra 4 Pory Roku to uniwersalna kołdra polecana na każdą porę roku. Mamy do dyspozycji dwie kołdry, których technologia pozwala na korzystanie z nich przez cały rok. To kołdry składające się z dwóch kołder - jednej letniej, drugiej wiosenno/jesiennej, spiętych ze sobą napami. W okresie zimowym obie kołdry łączymy ze sobą. W ten sposób otrzymujemy bardzo ciepłe przykrycie. Natomiast latem lub w okresach wiosenno - jesiennych korzystamy z pojedynczej kołdry. Kołdry te polecane są osobom ceniącym sobie wygodę i funkcjonalność.

Sztuczny puch (poliester silikonowany kulka) – syntetyczne wypełnienie, które zachowuje własności wypełnień naturalnych – pierza i puchu, nie powodując reakcji alergicznych, a podczas użytkowania nie zbija się.

Poliester silikonowany – wypełnienie syntetyczne o własnościach antyalergicznych wpływających na miękkość wyrobu, a także powodujący , że włókna nie przyczepiają się do siebie i w ten sposób nie zbijają się.

Wellman Health Guard – produkt firmy Wellman zachowuje wszelkie cechy włókien poliestrowych i jednocześnie zawiera aktywny czynnik Health Guard przeciwdziałający rozwojowi roztoczy, bakterii i grzybów , co przyczynia się do zdrowszego snu. Możliwość prania neutralizuje alergeny i roztocza zapewniając doskonałe warunki higieniczne. Struktura włókien pozwala na swobodną cyrkulację powietrza, co dodaje puszystości i sprężystości. Dedykowany dla alergików.

Włókna Trevira Bioactive - unikatowym rozwiązaniem jest zastosowanie jonów srebra, które trwale związane z włóknem eliminuje bakterie z powierzchni tekstyliów. We włóknach bioaktywnych Trevira zakotwiczony jest na trwałe aktywny czynnik, gwarantujący stały bakteriobójczy efekt działania, na który nie mają wpływu pranie ani użytkowanie wyrobu. Włókna te stanowią bazę perfekcyjnego, antyalergicznego wypełnienia.

Mieszanka włókien poliestrowych silikonowanych z pianką poliuretanową nadaje wyrobom sprężystość, miękkość sprawiając, że nie tracą swoich walorów użytkowych nawet po wielokrotnych praniach czy w praniach w wysokich temperaturach.

Mieszanka włókien poliestrowych i wełnianych gwarantuje utrzymywanie temperatury ciała na stałym poziomie. Natomiast włókna nadające się na chłodne, jesienne wieczory. Wypełnienie poliestrowe poprawia walory użytkowe wyrobów. Zastosowanie grubszej niż standardowo warstwy wypełnienia czyni wyroby cieplejsze – doskonałe lekkie i zarazem bardzo ciepłe.

100 % bawełna wysokiej jakości, trwała, ekologiczna, naturalna – nie zawiera domieszek syntetycznych.

Polycotton - mieszanka bawełny i poliestru (35%bawełny, 65% poliester). Trwały w użytkowaniu, nie mechaci się. Polycotton jest odporny na wysokie temperatury, co ogranicza tendencję do kurczenia się.

Mikrofaza (mikrofibra) - jest to specjalny typ mikrowłókna składający się z odpowiedniej mieszanki bardzo cienkich włókien poliestrowych i poliamidowych. Mikrofibra wykorzystywana jest do produkcji tkanin, włóknin i w przemyśle tekstylnym. Jest tkaniną wytrzymałą i miękką, przypominającą w dotyku skórkę brzoskwini.

Frota – mieszanka bawełny z poliestrem (80% bawełna, 20%poliester) ; przyjemna w dotyku i dająca poczucie ciepła. Gwarantuje doskonałe warunki higieniczne. Łatwa w praniu i konserwacji.