Strona główna  /   O FIRMIE

Historia

PPHU MARTPOL jest firmą prywatną, która działalność rozpoczęła 18 lutego 1994r. w Szprotawie pod tą samą nazwą, która funkcjonuje do dziś. W ciągu kilkunastu lat swojej działalności firma zdobyła duże doświadczenie w zakresie produkcji, organizacji oraz, co najważniejsze poznała doskonale potrzeby klienta. Wyroby produkowane w firmie równolegle z rozwojem rynku zmieniały się w zależności od jego potrzeb. Firma powstała od podstaw i w tej chwili jest jednym z wiodących producentów kołder, poduszek i wyrobów pikowanych w naszym kraju. Wiele naszych produktów eksportujemy do krajów Unii Europejskiej.

Od wiosny 2011r. firma w swoim drugim zakładzie w Żaganiu uruchomiła produkcję dzianin futerkowych wełnianych (komplety pościeli), syntetycznych i obuwniczych. Oprócz standardowej jakości oferujemy róznież ekskluzywną dzianinę jakości MERYNOS AUSTRALIJSKI, LUX, CASHMERE, SZTRUKS. Wykorzystujemy najnowsze technologie produkcyjne łącznie z zaplotami, drapaniem i tumblerowaniem.

Nasze wyroby charakteryzuje duża różnorodność. Stosujemy wiele rodzai wypełnień (syntetycznych i naturalnych) oraz poszyć. Jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom każdego klienta, zarówno pod względem jakościowym, estetycznym jak i cenowym. Pozyskaliśmy wiele certyfikatów na nasze wyroby, świadczących o doskonałej jakości naszych produktów. Realizujemy zamówienia przeznaczone dla dużych sieci handlowych, a także dla indywidualnych klientów. Do produkcji używamy tylko sprawdzonych półproduktów i surowców, które również posiadają certyfikaty europejskie.

Nasz specjalistyczny i nowoczesny park maszynowy jest gwarancją najwyższej jakości produktów oraz dużych możliwości w realizacji zamówień.

Zapewniamy najwyższy komfort i jakość snu oraz

życzymy wszystkim naszym klientom spełnienia marzeń sennych...

Firma specjalizuje się w produkcji poduszek, kołder i innych wyrobów pikowanych oraz poduszek przeznaczonych na różnego rodzaju meble m.in. ogrodowe. W produkcji naszych wyrobów stosujemy najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i wprowadzamy coraz to nowsze linie produktów. W ostatnim czasie wprowadziliśmy linie wyrobów medycznych oraz linie wyrobów z dzianin wełnianych. Śledzimy i analizujemy potrzeby rynku i inwestując w nowe technologie staramy sie sprostać jego potrzebom.

NOWY ZAKŁAD W NIEGOSŁAWICACH!!!

Firma PPHU MARTPOL jest producentem termozgrzewalnych włóknin wysokopuszystych, które mają zastosowanie w przemyśle meblarskim i tekstylnym. Zgodnie ze strategią rozwoju firmy, w czerwcu 2017r. uruchomiony został drugi zakład produkcyjny włóknin, w nowej lokalizacji, w Niegosławicach.

Aby zaspokoić rosnące potrzeby rynku oraz sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów Firma rozszerzyła działalność w zakresie produkcji włóknin, o produkty spełniające najwyższe standardy jakościowe.

Najnowocześniejszy park maszynowy, wykwalifikowany personel oraz własna flota transportowa gwarantują dostawy produktów, do szerokiego grona klientów tak w kraju jak i za granicą.

Oferowane włókniny:

  • poliestrowe oraz z domieszką innych włókien np. wełny czy włókien bioaktywnych,
  • w gramaturze od 60 – 1000g/m2
  • w szerokości od 400 do 3400mm.
  • w nawojach o długości i średnicy dostosowanych do oczekiwań klientów.

Potwierdzeniem najwyższej jakości produkowanych włóknin jest:

- Certyfikat OEKO-TEX STANDARD 100 klasy I

według załącznika VI o nr IW00179,

- Atest na niepalność przyznany przez Instytut INTERTEK,

- Atest na niepalność (CALIFORNIA TEST) przyznany przez Instytut GOVMARK w Nowym Jorku,

- Świadectwo Jakości Zdrowotnej przyznany przez NARODOWY INSTYTUT ZDROWIA PUBLICZNEGO - PAŃSTWOWY ZAKŁAD HIGIENY.

Dodatkowym atutem produktu jest zgodność z normami:

IKEA IOS-MAT-0010

IKEA IOS-MAT-0054

IKEA IOS-PRG-0010